Začínáme již v neděli 28. listopadu. A ani covid nám v tom nezabrání!

Proč je andělíček Vošahlík na plzeňské katedrále zrovna jedenáctý v řadě? Jak kostel blízko plzeňského hlavního vlakového nádraží přišel ke jménu U Ježíška, a jak velké jsou betlémy v Číčově a u Havránků ve Zruči-Senci? Co jedla a pila o Vánocích královská družina na hradě Radyně? Tam všude zavede děti i dospělé až do 6. ledna Adventní putování Plzeňskem.

Jde o hru, která propojuje moderní technologie a pohyb venku. Účastníci mají za úkol vyplnit on-line kvíz, který se týká dvanácti soutěžních míst v Plzni a okolí. Všechna místa mají spojitost s adventem, Vánoci či s církevní tematikou. A protože možná nebudou všechna přístupná veřejnosti kvůli covidu, odpovědi bude možné najít i na sociálních sítích a webech.

Otázky v kvízu jsou voleny tak, aby nebylo úplně jednoduché odpovědi na všechny najít na internetu, ale aby účastníci museli alespoň některá místa kvůli správné odpovědi přímo navštívit. To se bude týkat těch, kde se neshromažďuje moc lidí najednou a kde nehrozí nákaza.
Hra je zaměřena na vánoční tradice a vyzdvihuje unikátní místa v Plzni okolí, čímž podporuje cestovní ruch i mimo hlavní sezónu. Zábavnou formou tak propaguje Plzeň a Plzeňsko jako město a oblast s řadou zajímavých lokalit, které stojí za to navštívit v předvánočním a vánočním čase.
Pro hrací kartu není nutné nikam chodit a ani ji nikam odnášet. Vše se odehrává na webové platformě http://adventniputovani.cz. Každý, kdo úplně a správně vyplní kvíz, dostane flash disk s logem hry.

Adventní putování Plzeňském pořádá spolek Dobroslav, z. s. Záštitu nad hrou převzala náměstkyně primátora města Plzně Eliška Bartáková.